Четвер, 13.08.2020, 05:35
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Квітень » 25 » Тиждень безпеки дитини - 2019
14:15
Тиждень безпеки дитини - 2019

Під час проведення «Тижня безпеки дитини» можна відстежити реальну готовність учасників освітнього процесу до дій в умовах надзвичайної ситуації. Слід пам'ятати, що проведення такого заходу не є суворо регламентованим за формою та змістом. Головна його мета - практично закріпити у пам'яті дітей зміст сказаного та показаного педагогом упродовж навчального року. Тому кожен дошкільний навчальний заклад самостійно розробляє план та тематику його проведення.

Традиційно «Тиждень безпеки дитини» проводиться у квітні-травні місяці. Але підготовку до його проведення слід розпочинати заздалегідь.

За своєю структурою «Тиждень безпеки дитини» має підготовчий період та період безпосереднього проведення тижня.

У наказі про організацію та проведення «Тижня безпеки дитини» чітко визначено мету, завдання, час і місце проведення. Особлива увага звертається на виконання вимог техніки безпеки для всіх учасників «Тижня безпеки дитини» під час практичного відпрацювання заходів. Усі заходи, включені до Плану повинні бути спрямовані на поліпшення якості освітнього процесу в питанні формування у кожної дитини активної позиції щодо власної безпеки.

Розробка та реалізація плану підготовки і проведення «Тижня безпеки дитини» залежить від місцевих умов, природно-техногенних особливостей місцевості і рівня педагогічної роботи навчального закладу, професійного досвіду, творчих здібностей педагогічних працівників та підготовленості дітей.

План проведення «Тижня безпеки дитини» у закладі дошкільної освіти узгоджується з вихователями всіх вікових груп. На підставі даного плану вихователі складають календарні плани освітньої роботи з дітьми для кожної вікової групи, з визначенням необхідних умов та засобів, що використовуються, форм і методів проведення заходів.

В дошкільному закладі, зокрема, особлива увага при плануванні та проведенні заходів приділяється раціональній організації рухової активності дошкільнят через ігри та заняття, що складають різні рівні фізичного та емоційного навантаження.

Під час проведення «Тижня безпеки дитини» традиційні заняття збагачуються сюжетно-ігровим змістом (групові ігри, виконання вправ змагального характеру, ігри-драматизації з музичним супроводом тощо).

Поряд з сюжетно-рольовими іграми, де діти вчаться орієнтуватися у світі природи, техніки, людей значне місце займають дидактичні ігри, що дозволяють більш спрямовано керувати поведінкою дітей. Ігровий характер таких занять забезпечується введенням елементів сюжету, яскравістю та привабливістю та постановлених завдань.

Педагоги вчать дітей знаходити істину шляхом запрошення їх до обговорення та направленими питаннями підводять до відповіді.

Педагог за допомогою вірного підбору методів і прийомів керує дитячою діяльністю, поглиблює позитивні взаємовідношення дітей, розвиває чуйність, милосердя, гуманне ставлення до людини, збагачує емоційні враження під час відпрацювання стереотипів поведінки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.

Практика свідчить, що екстремальна поведінка людей у більшості випадків визначається фізіологічно нормальним явищем жаху. Він сприяє екстремальній мобілізації фізичної та психічної напруги, яка необхідна для самозбереження. Але при плануванні занять з дітьми педагогічним працівникам слід додатково враховувати «вікові» жахи, які властиві дошкільнятам та дітям молодшого шкільного віку і базуються на високій емоційності, малому досвіду життя і великій уяві.

Обережна корекція емоційної готовності дитини до реакції жаху відбувається за умови активного збагачення знань дитини про предмети, явища природи, світу людей і їх взаємовідношень, формування звички до ситуацій, в яких вони можуть виникнути. Коли ситуація не містить в собі елементів несподіванки, тоді незрозумілих явищ, які лякають дитину стане менше.

Крім заходів, які організовуються безпосередньо педагогами, під час проведення «Тижня безпеки дитини» обов'язково створюються умови для самостійних форм дитячої творчості.

Під час проведення заходу, як правило, практично відпрацьовується проведення евакуації учасників освітнього процесу при загрозі та виникненні НС, дії по сигналу «Увага всім».

Тиждень з 15 по 19 квітня в ЗДО «Яблунька» був «Тижнем безпеки дитини». Діти слухали, вивчали, вправлялись, грали, інсценізували та звичайно тренувались з евакуації. Тиждень був змістовно наповненим, цікавим та пізнавальним.

Категорія: Заходи | Переглядів: 131 | Додав: yblonka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar